AdSense i Intertext naraz — uwaga!

Od czasu do czasu dostaję pytanie odnośnie jednoczesnej emisji reklam AdSense i Intertext na jednej stronie. Chodzi tu o emisję reklam z tych systemów na tej samej podstronie, a nie w obrębie jednej witryny.

Nigdy tego rozwiązania nie polecałem, ze względu na ryzyko zasłaniania reklam AdSense przez dymki Intertextu.

Zasłanianie reklam AdSense czymkolwiek innym jest ryzykowne, bo powoduje ryzyko przypadkowych kliknięć. I to bez względu na to, czy jest efektem zasłonięcia przez menu (użytkownik chce kliknąć w menu, przypadkiem klika w reklamę znajdującą się warstwę niżej), czy przez inną reklamę (użytkownik chce kliknąć w reklamę lub zamknąć dymek, a klika w AdSense).

Niestety, reklamy Intertextu lokują się w tekście samoczynnie, dlatego jest ryzyko, że będą zasłaniać boks AdSense, jeśli ten znajduje się blisko treści.

Przykład poniżej.

Nie mam nic przeciwko Adkontekstowi ani Intertextowi, ale trzeba uważać przy jednoczesnym stosowaniu Intertextu i AdSense.

5 komentarzy

 1. W sumie logiczne 😉 Mam takie połączenie na jednym z blogów od pół roku i wszystko działa, ale chyba zdejmę Adkontekst – za duże ryzyko bana w Adsense 😉

 2. SEO Profi pisze:

  Kiedyś, jak używałem Adsense częściej, to skusiłem sie na IT. Ale właśnie to zasłanianie mi się nie spodobało – nie ma co ryzykować, jak napisał Paweł 🙂

 3. A jak ma wtyczka typu PopAdPro itp. do adsense. Czy jest to niezgodne z regulaminem Adsense? Tzn jeśli wyskakuje okienko do zapisu na listę i zasłania reklamę czy to jakieś nadużycie?

  • admin pisze:

   Teoretycznie każda taka wyskakująca warstwa może być uznana za naruszenie regulaminu, jeśli zwiększa ryzyko nieprawidłowych kliknięć.

   Pewnie nikt na to nie zwróci uwagi, dopóki na Twoim koncie AdSense nie będą gorsze konwersje i jednocześnie lepszy CTR, niż zwykle (niż wcześniej, niż na innych serwisach). Będzie to oznaczało przypadkowe kliknięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*