Ostateczna weryfikacja zgłoszenia do AdSense

Przy zakładaniu konta AdSense, weryfikacja zgłoszenia odbywa się w dwóch etapach. Automatyczna wiadomość po zakończeniu pierwszego etapu nie jest zbyt jasno przetłumaczona na język polski, stąd czasem pojawiają się wątpliwości u nowych wydawców.

Wyrazem takich wątpliwości był mail, który jakiś czas temu dostałem od Anny. Anna napisała:

Złożyłam wniosek, 11 grudnia otrzymałam standardowego maila z info o wstępnej akceptacji .
Czekam już miesiąc na ostateczną decyzję co do mojego konta.
Pisałam na forum Adsensa dwukrotnie, ale odp konkretnej nie otrzymałam.
Co mogę jeszcze zrobić, żeby dowiedzieć się jak długo potrwa jeszcze sprawdzanie mojej strony/akceptacja konta?

Poprosiłem o podesłanie maila z informacją o wstępnej akceptacji zgłoszenia. I dostałem go, zawierał między innymi taki fragment:

Mogą już Państwo korzystać z nowego konta AdSense i kodu umożliwiającego wyświetlanie reklam. Aby uaktywnić konto i rozpocząć korzystanie z programu AdSense, należy wykonać poniższe czynności. [a poniżej w sumie nie wymieniono żadnych czynności — przyp. KL] (…)

Dokonano częściowej weryfikacji Państwa zgłoszenia. Można rozpocząć umieszczanie kodu AdSense w witrynie. Aby pomóc Państwu w jak najszybszym rozpoczęciu korzystania z Google AdSense, przeprowadzimy dalsze sprawdzanie po umieszczeniu kodu AdSense w witrynie. W ciągu czterech (4) dni roboczych poinformujemy o zaakceptowaniu lub odrzuceniu.

Prosimy zauważyć, że początkowo zamiast prawdziwych reklam będą wyświetlane puste reklamy – pole jednostki reklamowej wtopi się w tło strony. Będzie to spowodowane tym, że konto jest wciąż sprawdzane. Nie możemy zakończyć sprawdzania zgłoszenia dopóki nie umieszczą Państwo kodu AdSense w witrynie i nie wyślą nam żądań reklamy.

Poinformujemy Państwa za pomocą wiadomości e-mail o zatwierdzeniu, a w witrynie zaczną się pojawiać prawdziwe reklamy. Nie potrzeba już nic więcej robić, aby zacząć zarabiać.

Nawet po zatwierdzeniu ciągle sprawdzamy wszystkie konta po kątem zgodności z naszymi zasadami. Naruszenie tych zasad może spowodować odrzucenie konta lub wstrzymanie wyświetlania reklam na Państwa stronach.

W przypadku braku reklam zalecamy zalogowanie się na konto AdSense i sprawdzenie wiadomości.

Wiadomość ta może być trochę myląca. W skrócie chodzi o to, że:

 • wstępne zgłoszenie zostało już zaakceptowane, oceniono jakość witryny zgłoszonej do umieszczenia reklam, uznano, że jest wystarczająca,
 • można już wstawiać reklamy na strony,
 • po wstawieniu reklam na strony, również i one zostaną przejrzane przez pracownika Google w celu sprawdzenia, czy są zgodne z regulaminem,
 • zostanie wysłana wiadomość o ostatecznym zatwierdzeniu zgłoszenia.

Już na tym etapie można wstawiać reklamy i zarabiać pieniądze.

Być może w tym przypadku był jakiś problem z zaginioną wiadomością z informacją o ostatecznej akceptacji? Albo w ogóle te wiadomości nie są wysyłane, a tekst w zacytowanym e-mailu po prostu jest mylący? Sam nie wiem, za moich czasów (gdy ja zakładałem konto parę lat temu) nie było tego etapu ostatecznej akceptacji.

4 komentarze

 1. Ja jak zakładałem konto to chyba już to było. Bo pamiętam, że najpierw musiałem zbudować ciekawą treść, a po wstawieniu reklam dopiero po jakimś czasie mi zatwierdzili.
  Zapewne sprawdzali czy nie ma reklam obok grafiki lub nie ma ich za dużo.

 2. wiktor pisze:

  Czy przypadkiem adblock nie blokuje jakiś formularzy, tabel lub czegokolwiek, przez co występuje ten problem?? Mój kolega otrzymywał w kółko tą informacje, jednak nie mógł się zalogować do panelu adsesne aby móc wstawić boks z reklamami.
  Po kilku miesiącach czekania spróbowaliśmy założyć konto adsense na innym emaile i teraz to już w ogóle klapa jest.

  • admin pisze:

   @wiktor i serio nie przyszło Wam do głowy by wyłączyć Adblocka, spróbować z innej przeglądarki, czy cokolwiek?

 3. strong pisze:

  Bez tej weryfikacji nie można korzystać z adsense w blogger. Jest informacja że konto nie jest do końca zweryfikowane. Na zwykłych stronach działa normalnie. A na weryfikację to nie wiadomo ile czekać. Już drugi tydzień się zaczął.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*