Jak trzykrotnie naruszyć regulamin AdSense na jednej stronie?

Wstawiając reklamę AdSense na stronę, trzeba pamiętać o regulaminie programu. Bez znajomości regulaminu i bez jego stosowania łatwo można zarobić na blokadę konta AdSense.

Ostatnio na forum PiO pojawiła się dyskusja, w której jeden z uczestników jako dobry przykład rozmieszczenia reklam AdSense podrzucił swojego bloga.

Zajrzałem i przeraziłem się, bo w jednym miejscu naruszał jednocześnie trzy reklamy AdSense. Poniżej znajduje się zrzut ekranu ze strony. Pojedyncza reklama AdSense znajduje się w głównej kolumnie, nad treścią wpisu.

Jakie zasady naruszył autor bloga?

 1. Reklama oznaczona jest napisem „najnowsze posty”. Według regulaminu i polityki programowej, niedopuszczalne jest oznaczanie reklamy inaczej niż „linki sponsorowane” lub „reklama”. Widoczny tutaj napis kieruje uwagę użytkowników na reklamy i wprowadza ich w błąd, jakoby to te linki stanowiły tytuły najnowszych artykułów — co może zachęcać do klikania.
 2. Jednostka reklamowa jest obcięta — prawa kolumna bloga zasłania część jednostki reklamowej.
 3. Na stronie, w prawym pasku, umieszczona jest reklama serwisu pobieraczek.pl, który można uznać za naruszający prawa autorskie — odnośniki do takich treści też są niezgodne z regulaminem.

7 komentarzy

 1. RedSEO pisze:

  Podany przykład to oczywiście przegięcie 🙂 Czy możesz bardziej rozwinąć punkt 3? Nie bardzo rozumiem, dlaczego banner (tradedoubler?) kłóci się z Adsense?

  • admin pisze:

   To nie kwestia samego bannera, tylko tego, co tam jest reklamowane — a mam wrażenie, że serwisy typu pobieraczek czy chomikuj mogą zostać uznane za naruszające prawa autorskie.

 2. abc pisze:

  youtube tez moze zostac uznany za serwis lamiacy prawa autorskie?

 3. abc pisze:

  dzięki za odpowiedz

  jestem nowy w adsense możesz poruszyć temat
  ‚typ reklamy (Niedopasowane żądania reklamy)’

  pojawia mi się głownie w jednostkach linków ok 95% niedopasowanych i niskie stawki za kliki w stosunku do boksow tekstowych i graficznych

  czy można to niedopasowanie zlikwidować?

  btw gratulacje 22bloga

 4. Mikołaj pisze:

  Punkt numer trzy nie narusza regulaminu. Wyjaśniałem niemal identyczną kwestie przez kontakt z supportem Adsense.

 5. Maciek pisze:

  Hmm właśnie youtube najbardziej mnie zastanawiał i kwestia naruszania praw autorskich. Z adsensem trzeba uważać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*