AdSense dla treści

Podstawowym produktem (funkcją pozwalającą na zarabianie w) AdSense jest AdSense dla treści, po angielsku funkcjonujące jako AdSense for Content (niekiedy pod skrótem AFC).

Pod tym pojęciem mieszczą się wszystkie reklamy wstawiane na zwykłe strony internetowe, dopasowywane automatycznie do ich treści.

W AdSense dla treści mamy do wyboru jednostki linków i boksy reklamowe.

Boksy reklamowe AdSense dla treści

Boksy reklamowe występują w różnych proporcjach (od poziomych bannerów przez prostokąty do jednostek pionowych) i rozmiarach (od małego 234×60 do 728×90). Taki boks zawiera co najmniej jedną reklamę, przy czym większe jednostki zazwyczaj zawierają ich więcej. Przykładowo, w największym prostokącie (336×280) mieści się zazwyczaj 4-5 pojedynczych reklam.

boks 234x60 AdSense dla treści

Boks AdSense dla treści o rozmiarze 234x60.

Każda reklama w boksie reklamowym składa się z klikalnego tytułu, opisu oraz klikalnego adresu URL witryny docelowej. Na przedstawionym obrazku akurat nie widać adresu URL reklamy.

Wynagrodzenie przy reklamie w formie boksu otrzymujemy za każde kliknięcie w reklamę. Należy przy tym zaznaczyć, że klikalny jest tylko tytuł reklamy i jej adres URL.

Oprócz tego, boksy reklamowe występują również w wersjach graficznych (bannery reklamowe) oraz wideo (w prostokątach 300×250 i 336×280).

Na każdej podstronie naszego serwisu można mieć jednocześnie 3 jednostki boksów reklamowych.

Jednostki linków w AdSense dla treści

Jednostki linków w AdSense często mylone są z AdSense dla wyszukiwania. One wyglądają zupełnie inaczej.

jednostka linków AdSense dla treści

Jednostka linków AdSense dla treści o rozmiarze 200x90 pikseli.

Jednostki linków są mniejsze i zawierają tylko pojedyncze, podkreślone hasło lub frazę. Nie zawierają reklam jako takich, tylko hasła/frazy tematyczne. Po kliknięciu w odnośnik (hasło), odwiedzający kierowany jest na stronę Google, na której wyświetlane są reklamy pasujące do tego hasła. Dopiero po kliknięciu w tę reklamę na tej stronie, wydawcy naliczane jest wynagrodzenie.

Z tego względu, skuteczność zarobkowa linkowych jednostek AdSense jest mniejsza, niż skuteczność dużych boksów.

Na jednej podstronie można mieć do 3 jednostek linków. Zazwyczaj wykorzystuje się te jednostki do zapełnienia wolnych przestrzeni na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*