AdSense dla kanałów RSS / Atom

Reklamę kontekstową AdSense można umieścić również w treści prezentowanej za pomocą kanałów RSS lub Atom. Jest to szczególnie przydatne dla serwisów, które publikują treść z powiadomieniami o pojawieniu się nowych artykułów z pomocą tej technologii.

Reklama dla kanałów RSS / Atom wymagają podłączenia kanału RSS / Atom w witrynie do serwisu Feedburner. Jednostki reklamowe mogą być umieszczane na początku lub na końcu treści w pojedynczym wpisie w kanale. Mogą to być jednostki tekstowe, lub jednostki graficzne. Nie mamy jednak możliwości precyzyjnego wyboru rozmiaru jednostki.

Ten produkt AdSense jest całkiem użyteczny, ale niestety w Polsce potencjał zarabiania w ten sposób jest niewielki. Liczba czytelników kanałów RSS jest niewielka, ta forma korzystania z treści jest jeszcze mało popularna. Dużo ludzi nie wie, jak z tej technologii korzystać. Popularne serwisy mogą przyciągać nawet tysiące czy dziesiątki tysięcy czytelników, przy czym są to raczej ludzie obeznani z internetem, którzy są dość odporni na treści reklamowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*