AdSense będzie bardziej frontem do wydawcy

Zawsze program AdSense miał opinię takiego, w którym z obsługą się nie dyskutuje a decyzje podejmowane przez administrację są ostateczne i nieodwołalne. Zaś maile wysyła się na Berdyczów do bezosobowego bota, który w ramach odpowiedzi wkleja teksty z właściwego szablonu, a potem je powtarza gdy mu się odpisuje, a potem znowu się powtarza, et cetera ad nauseam.

Ale teraz ma się to zmienić, twierdzi nowy wpis na polskim oficjalnym adsensowym blogu.

Więc teraz AdSense:

 • nie będzie od razu wyłączać kont, a może będzie tylko je zawieszać, jeśli konto będzie miało dłuższy staż (ciekawe, jaka różnica kryje się między tymi dwoma pojęciami),
 • będzie podawać więcej informacji na temat tego, co źle dzieje się na koncie,
 • będzie produkować więcej materiałów edukacyjnych, by od razu nauczyć ludzi, jak unikać nieprawidłowych działań.

Jak dla mnie takie zapewnienia nic nie znaczą. Ale wcale nie uważam, by to było coś złego. Uważam, że taka opinia powstrzymywała część myślących wydawców przed naruszaniem regulaminu AdSense. Część bezmyślnych kretynów, która klikała „akceptuję regulamin” bez jego przeczytania i od razu zaczynała klikać we własne reklamy, będzie to robić w dalszym ciągu. Tego raczej się nie da zmienić, chyba, że po kliknięciu we własną reklamę będzie im wyskakiwać wielkie okienko z informacją, że robią coś źle.

Im więcej szczegółów o wykrywaniu nieprawidłowych kliknięć poda AdSense, tym gorzej dla programu i dla nas. Niech zostanie to jedną wielką tajemnicą. Ja ufam, że Google wie co robi i nie potrzebuję do tego dodatkowych wyjaśnień.

5 komentarzy

 1. Ghoran pisze:

  Ooooo… ta jasne. Jak kwoty na pewnej stronie doszły do 20K/miesiąc to NAGLE ucięli 🙂 A mówimy o darmowym hostingu, więc nie ma nic dziwnego w tym, że nie kontroluję 30K stron…
  Co ciekawe, do 20K NIC im nie przeszkadzało 😉

  • admin pisze:

   Czy ja dobrze rozumiem, że Ty masz darmowy hosting i 30 000 podstron, których nie kontrolujesz i dziwisz się, że za treści tam umieszczone zablokowano Ci konto AdSense?

   Podstawowa zasada — nie wstawiasz reklam tam, gdzie są treści niezgodne z regulaminem AdSense. Jeśli nie masz nad tym kontroli, to nie wstawiasz tych reklam w ogóle, szukasz innego dostawcy.

   • Rob pisze:

    Myślę że miał zarobki do 20k na spam stronie z 30k podstron. Jak poszedł grubiej to dostał bana.

   • Ghoran pisze:

    Tak, dobrze rozumiesz. Na darmowym hostingu z 30K stronami były reklamy AdSense. Nie kontroluję = nie jestem w stanie zablokować w jakikolwiek sposób stworzenie tam strony porno, bo to robią użytkownicy serwisu. Oczywiście mogę taką stronę skasować jak ją przyuważę i tak właśnie było robione. Przez długi czas Google nie przeszkadzało, że takie strony pojawiają się w serwisie. Na krótko, bo były kasowane. Gdy zarobki z AdSense osiągnęły poziom 20K konto poleciało w kosmos. Bez słowa oczywiście.

    Per saldo wyszło to na dobre serwisowi, ale przez chwilę problem był.

    A w przypadku takiej opcji jak hosting nie ma możliwości kontroli bieżącej każdej strony.

    • Krzysiek Lis pisze:

     Skoro tak, to po prostu nie powinieneś mieć tam AdSense, jeśli nie jesteś w stanie tego kontrolować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*